Aktuality


 • Oslava výročí 100 let od narození sestry Akvinely

  Rádi bychom Vás pozvali na oslavu výročí 100 let od narození sestry M. Akvinely Ludmily Loskotové, která se bude konat v sobotu 17. 6. 2023 v želivském kostele Narození Panny Marie a želivském klášteře.

  Připravili jsme pro Vás bohatý program se začátkem v 10:30 hod. v želivském kostele. Během dne bude možné si prohlédnout klášter i Trčkův hrad. Bude také zajištěné občerstvení a zahraje nám kapela Kolibříci.

  Těšíme se s Vámi na viděnou!

 • Velikonoční přání

  Přejeme vám radostné a požehnané velikonoční svátky plné lásky a štěstí. Nechť je s Vámi naděje nejen v tento sváteční čas. Mějte krásné jarní dny a v životě hodně klidu a pohody!

 • Dar do zimních dnů

  Za Nadaci jsme Domovu svaté Rodiny zakoupili 400 kusů vitamínů Cetebe, které klientům a personálu nyní poslouží k posílení imunity v období respiračních onemocnění. Společně s tím jsme do Domova dodali i 80 lahví laktulózy. Zdravotnický personál je podle potřeby rozdělí mezi klienty v Liboci i na Petřinách. Děkujeme, že svými finančními dary pomáháte toto uskutečnit!

 • PF 2023

  Děkujeme za veškerou přízeň, kterou jste nám projevili!

 • Adventní koncerty 2022

  Ještě před koncem roku bychom chtěli zrekapitulovat proběhlé vánoční akce, ze kterých máme velkou radost. V polovině prosince se uskutečnil Adventní koncert pěveckého sboru 2. lékařské fakulty Chorion. Velice bychom tímto chtěli poděkovat všem účinkujícím, kteří se rozhodli udělat dobrou věc a výtěžek věnovat právě Nadaci sestry Akvinely. O pár dní později se poté již tradičně konal koncert v Českobratrské modlitebně na pražských Vinohradech, kde umělci předvedli známou Českou mši vánoční od Jakuba Jana Ryby. Na obou koncertech se podařilo vybrat přes 40 tisíc korun. Všem, kteří se tímto rozhodli nadaci podpořit, velice děkujeme! Vážíme si toho a nebereme to jako samozřejmost! A jak jsme si to na koncertech užili, se můžete podívat ve fotogalerii.

 • Koncert 15. prosince až od 19:30

  Rádi bychom Vás informovali o změně začátku koncertu pěveckého sboru 2. lékařské fakulty Chorion. Začátek bude nakonec až od 19:30, místo konání zůstává stejné. Oficiální událost na Facebooku naleznete pod tímto odkazem: https://www.facebook.com/events/3353811311552797
  Těšíme se na setkání.

 • Tradiční Česká mše vánoční

  V předvánočním čase bychom Vás chtěli pozvat na akci, kterou bude Nadace brzy pořádat. Již tradičně se uskuteční koncert v Českobratrské modlitebně na pražských Vinohradech (Korunní 60, Praha 2). Umělci předvedou známou Českou mši vánoční od Jakuba Jana Ryby. Tentokrát se budou konat kvůli vysokému zájmu koncerty ve dvou časech, a to sice dne 18. 12. 2022 od 16,00 a 18,30 hodin. Pokud budete chtít zarezervovat místo, můžete se na nás obrátit buď prostřednictvím e-mailu info@nadacesestryakvinely.cz nebo na telefonním čísle +420 605 878 409. Rádi se tam s Vámi setkáme!

 • Oslava ke 100. výročí narození sestry Akvinely

  Dne 10. listopadu 2022 uplyne 15 let od chvíle, kdy nás opustila sestra Akvinela, zakladatelka Domova svaté Rodiny.

  Před 10 lety byl odhalen v místě jejího rodiště ve Vřesníku u Želiva pomníček na její památku. Jiřina Kubů zde za Nadaci sestry Akvinely položila květiny a setkala se s paní Loukotovou, která je iniciátorkou položení pomníčku.

  Přátelé z obce Vřesník, Nadace sestry Akvinely, Sdružení rodičů DsR a Domov svaté Rodiny společně uspořádají krásnou oslavu k 100. výročí narození sestry Akvinely. Oslava se bude konat dne 17. 6. 2023 v kostele a klášteře v Želivu.

  Rodiče a přátele Domova svaté Rodiny budeme včas informovat, sledujte prosím naše stránky.

 • Benefiční koncert Arcidiecézní charity Praha

  Poslední říjnový večer se zástupci Nadace sestry Akvinely zúčastnili benefičního koncertu Arcidiecézní charity Praha, který se konal od záštitou pražského arcibiskupa Mons. Jana Graubnera ve Smetanově síni Obecního domu. Vyslechli jsme si prvotřídní hudbu od Českého filharmonického sboru Brno a Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK. Celá akce byla pro nás velmi příjemným zážitkem. Velice děkujeme Charitě za pozvání a již se těšíme na další ročník!

 • Dar do podzimních dnů

  Za Nadaci jsme Domovu svaté Rodiny zakoupili dvě nosní odsávačky, které klientům nyní poslouží při podzimních nachlazeních. Máme radost, že díky štědrým dárcům můžeme takto pomáhat!

 • Nová domácnost v Domově

  Domov svaté Rodiny již využil finanční prostředky na renovační práce, které mu Nadace před několika měsíci darovala. V Domově se i díky tomu podařilo v budově v Liboci otevřít novou domácnost svatá Anna, která byla dlouhodobě nevyužitá. Domácnost prošla rekonstrukčními úpravami, na kterých se podíleli sociální pracovníci i samotní klienti. Jsme rádi, že teď může naplno sloužit klientům.

 • Zahradní slavnost Domova

  Ve čtvrtek 23. června 2022 se členové nadace zúčastnili tradiční Zahradní slavnosti Domova svaté Rodiny v jeho obnovených zahradách v Praze-Petřinách. Na akci promluvila k přítomným klientům, zaměstnancům domova a hostům předsedkyně Kristýna Pružinová.

  Členové nadace také klientům i zaměstnancům předali dárkový balíček s letním přáním a vitamíny.

  Moc děkujeme za pozvání a přejeme všem krásné léto! Velký dík také putuje našim dárcům za neutuchající podporu, bez které by naše aktivity nebyly možné!

  Zde si můžete prohlédnout fotky ze slavnosti.

  Členové nadace
 • Dar na renovační práce

  Nadace darovala Domovu svaté Rodiny finanční prostředky na renovaci výtahu a opravu prostor v budově v Liboci. Moc děkujeme dárcům, že tomuto kroku napomohli!

 • Přání k Velikonocům

  Přejeme vám radostné a požehnané velikonoční svátky plné lásky a štěstí. Nechť je s Vámi naděje nejen v tento sváteční čas. Mějte krásné jarní dny a v životě hodně klidu a pohody!

 • Dar klientům Domova svaté Rodiny

  Nadace sestry Akvinely darovala Domovu svaté Rodiny 50 lahví laktulózy. Zdravotnický personál je podle potřeby rozdělí mezi klienty v Liboci i na Petřinách. Děkujeme, že svými finančními dary nadaci pomáháte toto uskutečnit!

 • Vše nejlepší do nového roku

  Přijměte přání pokoje, radosti a Božího požehnání. Nechť poselství klidu a lásky naplní Váš život nejen o vánočních svátcích, ale i ve všech dnech nadcházejícího roku. Přejeme Vám požehnané Vánoce!