Dobré skutky o vánocích...

Nakupování a dobročinnost? Jak ve vánočním období pomáhat?

 

Známe to všichni. Vánoce jsou svátky pokoje a míru, svátky rodiny, které chceme strávit v kruhu blízkých. Jsou to ale také svátky konzumu, utrácení, dárků a předvánočního shonu, kterému se všichni marně pokoušíme

každý rok vyhnout.

Pokud během Vánoc nechcete myslet jen na sebe, máte několik možností, jak pomoci těm, kteří na tom nejsou tak dobře jako vy.

 

Přes portál GIVT.cz můžete pomáhat téměř každým vánočním nákupem. Stačí si přidat givtího Pomocníka a ten za vás pohlídá možnost podpory.

Průměrná česká rodina utratí za dárky přes 5000 Kč, a pokud je udělá přes GIVT, přispěje (dle konkrétního obchodu) několik set korun. Třeba na Nadaci sestry Akvinely. A nebude ji to navíc stát ani korunu.

A jak o Vánocích pomáháte vy?

Zapojení do projektu GIVT.cz

Vážení přátelé,

 

naše Nadace sestry Akvinely se zapojila do projektu GIVT.cz, který nám může pomoci s financováním potřeb klientů Domova sv. Rodiny

Kdykoliv nakupujete na internetu, ať už se jedná o elektroniku, oblečení, jídlo, dovolenou nebo různé jiné potřeby, můžete určitým procentem ze své útraty přispět na účet Nadace sestry Akvinely. Nepřispíváte ovšem Vy, ale a-shop, u kterého nakupujete. 

Je to velmi jednoduché:

1.    Stačí, když před svým nákupem navštívíte portál www.GIVT.cz.

2.    Zde si jednoduše vyberete e-shop, na kterém se chystáte nakoupit a zvolíte, že chcete svým nákupem podpořit Nadaci sestry Akvinely a kliknete na tlačítko „zahájit nákup“.

3.    Na e-shopu nakoupíte, jak jste zvyklí a zaplatíte stejnou částku jako obvykle. Určitým procentem z této sumy, kterou zaplatíte, však e-shop přispěje ve prospěch Nadace sestry Akvinely.

Těchto pár kliknutí navíc při Vašich běžných nákupech nám pomůže financovat potřeby klientů Domova sv. Rodiny.

Zde v krátkém videu naleznete návod, jak na to:

https://www.youtube.com/watch?v=ywQj863QJ3s

Díky za podporu a veškerou pomoc!

Pán Bůh prostě někoho vybral

29.7.2013

V sobotu 15. června byl ve Vřesníku u Želiva slavnostně odhalen památník připomínající zdejší slavnou rodačku, zakladatelku Domova Svaté Rodiny, řádovou sestru Marii Akvinelu Loskotovou, jež celý svůj život zasvětila péči o tělesně a mentálně postižené.

Marie Akvinela Loskotová

Marie Akvinela Loskotová

Autor: archiv Domova svaté Rodiny

Číst dál: Pán Bůh prostě někoho vybral

Vzpomínka na sestru Akvinelu

https://www.simeon.cz/clanky/Sedm-let-od-umrti-sestry-Akvinely-Loskotove-Vsichni-na-ni-vzpominame-s-obrovskou-uctou-a-laskou.html


 

 

Sestra Akvinela vypráví

Poslechněte si zde.